Kontakt

Besöksadress

Sveavägen 56
Budadress:
Luntmakargatan 45

Postadress

Box 3159
103 63 Stockholm

Telefon

08-696 84 80

Hitta till vår besöksadress

Titta på kartan

Faktureringsadress

Bonnierförlagen AB
FE 5673 – 1008
831 90 ÖSTERSUND

E-postadress

info@albertbonniers.se
  • Facebook
  • Instagram

Kommunikation

Martin Ahlström

Martin Ahlström

Kommunikationsstrateg Albert Bonniers Förlag

martin.ahlstrom@bonnierforlagen.se

08 696 86 61, 070-854 09 22

Lisa Tell

Lisa Tell

Kommunikationsstrateg Wahlström & Widstrand

lisa.tell@bonnierforlagen.se

08-696 80 26

Thérèse Cederblad

Thérèse Cederblad

Kommunikationschef

therese.cederblad@bonnierforlagen.se

070 726 59 00

Anna-Karin Korpi

Anna-Karin Korpi

Senior PR-ansvarig

anna-karin.korpi@bonnierforlagen.se

08 696 84 97, 070-798 85 39

Annelie Eldh

Annelie Eldh

Mediekontakt/projektledare

annelie.eldh@bonnierforlagen.se

08 696 84 51, 070-215 42 76

Emelie Forsdahl

Emelie Forsdahl

Mediekontakt/projektledare

emelie.forsdahl@bonnierforlagen.se

08 696 80 35, 076-526 41 32

Senka Hasanovic

Senka Hasanovic

Mediekontakt/projektledare

senka.hasanovic@bonnierforlagen.se

08 696 86 61, 076 526 10 39

Sissel Hedqvist

Sissel Hedqvist

Mediekontakt/projektledare

sissel.hedvist@bonnierforlagen.se

08 696 81 68, 076 526 10 82

Janina Rak

Janina Rak

Mediekontakt/projektledare

janina.rak@bonnierforlagen.se

08 696 80 67, 076 526 10 67

Redaktion

Yasmin Alishenas

Redaktionskoordinator

yasmin.alishenas@albertbonniers.se

08 696 81 80

Anna Andersson

Anna Andersson

Redaktör
Albert Bonniers förlag

anna.andersson@albertbonniers.se

08 696 83 48

Charlotte Aquilonius

Charlotte Aquilonius

Förläggare skönlitteratur
Albert Bonniers förlag

lotta.aquilonius@albertbonniers.se

08 696 83 97

Sara Arvidsson

Sara Arvidsson

Redaktör
Albert Bonniers förlag

sara.arvidsson@albertbonniers.se

08 696 86 07

Helene Atterling

Helene Atterling

Förläggare

helene.atterling@albertbonniers.se

08 696 84 96

Albert Bonnier

Albert Bonnier

Facklitterär chef Bonnierförlagen

albert.bonnier@albertbonniers.se

08 696 86 20

Eva Bonnier

Eva Bonnier

Förläggare

eva.bonnier@albertbonniers.se

08 696 86 20

Katarina Ehnmark Lundquist

Katarina Ehnmark Lundquist

Redaktör

katarina.ehnmark.lundquist@albertbonniers.se

08 696 84 79

Anneli Eriksson

Anneli Eriksson

Redaktör

anneli.eriksson@albertbonniers.se

08 696 84 53

Åsa Ernflo

Åsa Ernflo

Operativ chef

asa.ernflo@albertbonniers.se

08 696 86 86

Joen Gustafsson

Joen Gustafsson

Redaktör

joen.gustafsson@albertbonniers.se

08 696 80 75

Johanna Haegerström

Johanna Haegerström

Ansvarig förläggare utländsk skönlitteratur

johanna.haegerstrom@albertbonniers.se

08 696 85 12

Åsa Lindström

Åsa Lindström

Förläggare utländsk skönlitteratur/reprintansvarig

asa.lindstrom@albertbonniers.se

08 696 86 66

Helena Ljungström

Helena Ljungström

Förläggare skönlitteratur

helena.ljungstrom@albertbonniers.se

08 696 86 36

Cecilia Losberg

Cecilia Losberg

Reprintansvarig

cecilia.losberg@albertbonniers.se

08 696 83 09

Christian Manfred

Christian Manfred

Förläggare med redigeringsansvar

christian.manfred@albertbonniers.se

08 696 84 84

Elin Michaelsdotter

Elin Michaelsdotter

Redaktionskoordinator

elin.michaelsdotter@albertbonniers.se

08 696 81 84

Jesper Monthán

Jesper Monthán

Förlagschef Albert Bonniers Förlag

jesper.monthan@albertbonniers.se

08 696 82 18

Marianne Nilsson

Marianne Nilsson

Ekonom

marianne.nilsson@bonnierforlagen.se

08 696 86 47

Sara Nyström

Sara Nyström

Förläggare skön- och facklitteratur

sara.nystrom@albertbonniers.se

08 696 86 76

Lina Rydén Reynols

Lina Rydén Reynols

Förläggare

lina.ryden.reynols@albertbonniers.se

08 696 86 88

Daniel Sandström

Daniel Sandström

Litterär chef/Albert Bonniers Förlag

daniel.sandstrom@albertbonniers.se

08 696 83 07

Daniel Sannum

Daniel Sannum

Royalty och avtal

daniel.sannum@bonnierforlagen.se

08 696 86 06

Jacob Swedberg

Jacob Swedberg

Redaktör

jacob.swedberg@albertbonniers.se

08 696 84 39

Maria Såthe

Maria Såthe

Litterär chef
Wahlström & Widstrand

maria.sathe@albertbonniers.se

08 696 86 20

Elisabeth Watson Straarup

Elisabeth Watson Straarup

Redaktör

elisabeth.watson-straarup@albertbonniers.se

08 696 86 25

Ulrika Åkerlund

Ulrika Åkerlund

Redaktör

ulrika.akerlund@albertbonniers.se

08 696 86 39

Rachel Åkerstedt

Rachel Åkerstedt

Redaktör

rachel.akerstedt@albertbonniers.se

08 696 86 34